53.ročník soutěže Děčínská kotva

Hana HladíkováAktuality, Uncategorized

Termín soutěže: 15.5.-16.5.2024

Pro letošní rok bylo zvoleno téma ,,Musica“. Soutěžící se utkali ve čtyřech soutěžních disciplínách. Ve vázané kytici v rytmu rockové muziky, věnci ze živých květů vystihující klasickou baletní hudbu a tajného úkolu. Z naší školy se letošního ročníku účastnily dvě soutěžící Anna Paříková a Markéta Krejčová. Ač děvčata neobsadila přední místa, tak mezi 20 soutěžícími získala celkově 6. a 9. místo. Děčínská kotva však není jenom prestižní soutěží, ale i místem příjemného setkávání juniorů, seniorů a odborníků ve floristice. Letošní ročník byl výjimečný, soutěže se neúčastnili jenom naši junioři, ale fandili jsme i našim bývalým absolventům v seniorech, a to Štěpánce Gabrišové a Tomáši Haklovi, který se stal Mistrem republiky ve floristice. Je velice příjemné a inspirativní vidět pohromadě současné a bývalé studenty a pozorovat jejich nadšení pro krásu květin.