Běh 17. listopadu – 53. ročník

Ludmila ŠulcováAktuality

Výsledková listina

Běžecký závod, který zorganizovala Střední škola zahradnická v Kopidlně se uskutečnil 15.11.2023 v zámeckém parku. Letošní ročník přilákal na start 288 závodníků ve všech vypsaných kategoriích.

Během dopoledního programu závodili na krátkých tratích děti z MŠ a 1.stupně ZŠ. Kromě dárkových balíčků a diplomů pro 3 nejlepší v jednotlivých kategoriích, čekala na všechny v cíli sladká odměna a čestný diplom. Po nich na delších tratích soupeřili tradičně nejvíce obsazené kategorie nejmladšího a mladšího žactva. Nejúspěšnějšími byli děti ze ZŠ Studenec, ZŠ Železnice, ZŠ Sobotka a 2.ZŠ Husova Jičín.

V kategoriích staršího žactva, dorostenců a juniorů se na vytrvaleckých tratích nejvíce dařilo zástupcům SŠŘT Nový Bydžov, ZA a Gymnázia Hořice, Lepařova gymnázia Jičín.

Odpolední program tradičně završil závod žen, mužů a veteránů na trati 3100 m resp.9300 m. Nejlepší v těchto kategoriích si doběhli nejen pro diplomy a dárkové kytice zhotovené žáky školy, ale také pro finanční odměnu.

Pro všechny účastníky bylo připraveno zázemí ve školní sportovní hale, včetně občerstvení. I přes nepřízeň počasí měl závod velmi dobrou organizační a sportovní úroveň.