Tomáš Hakl je Mistrem floristou České republiky pro rok 2016

Ludmila ŠulcováAktuality

Děčínská kotva 2016

11. – 12. 5. 2016

Ve znamení Království květin a Karla IV. proběhlo letos jubilejní 45. Mistrovství floristů České republiky – Děčínská kotva, která je zařazena do prestižního programu Rodinné stříbro Ústeckého kraje. Květinové dekorace byly k vidění nejen v jižních zahradách děčínského zámku, kde probíhala soutěž květinových kompozic na téma „Roh hojnosti“, ale především v prostorách obchodního centra Pivovar v Děčíně, kde byla umístěna aranžmá tvaru kříže, výsledky tajné disciplíny s názvem „Překvapení pro Karla IV.“ i svatební dekorace do vlasů, které tvořili soutěžící pod názvem „Šperk pro budoucí královnu“. Za účasti významných osobností regionu a především předních odborníků floristiky obdrželi na závěr dvoudenního klání ceny ti nejlepší. Absolutním Mistrem floristou ČR v kategorii junior se stal Tomáš Hakl ze Střední školy zahradnické Kopidlno, který zvítězil téměř ve všech disciplínách. Tereza Míčová Míčová, také soutěžící ze Střední školy zahradnické v Kopidlně obsadila 3. místo v soutěžním úkolu „Dekorace kříže“ a celkově se umístila na 5. místě.