Mistrovství České republiky v zahradnickém oboru

Kopidlenský kvítek je mezinárodní soutěž žáků středních zahradnických škol spojená s přírodovědnými soutěžemi žáků základních škol, která vrcholí velkou zahradnickou prodejní výstavou s doprovodným programem.

29. ročník Kopidlenský kvítek 2023

prodejní výstava – 14. 10. 2023

soutěže středních škol – 10. – 11. 10. 2023

soutěže základních škol – 13. 10. 2023

Soutěž středních škol Kopidlenský kvítek

Žáci soutěží v pěti základních disciplínách: řízkování, roubování, poznávání rostlin, aranžování květin a ve výsadbě rostlin. Musí prokázat univerzální znalosti a dovednosti v zahradnickém oboru. Jsou hodnoceni v jednotlivých disciplínách a jsou také hodnoceni celkově jako jednotlivci i družstva.

Vítěz soutěže je držitelem zlaté plakety České ručičky pro daný školní rok jako nejlepší zahradník roku. Ocenění se předává na slavnostním galavečeru v Brně.

Soutěže základních škol

• Kopidlenský kvíteček – soutěž v zahradnických disciplínách a poznávání rostlin nejen pro budoucí zahradníky
  • Kopidlenské poupě – přírodovědná soutěž družstev pro žáky speciálních škol
  • Kopidlenský kapřík – soutěž v rybářských disciplínách či přírodopisu nejen pro budoucí rybáře
  • Kopidlenský jelen – soutěž ve znalostech lesní zvěře a rostlin nebo střelba na cíl ze vzduchovky nejen pro budoucí myslivce
  • Kopidlenská včela – soutěž ve znalostech života včel, medonosných rostlin nebo praktických včelařských dovednostech nejen pro budoucí včelaře

Prodejní výstava

Plakátek k výstavě na rok 2023

Informace pro vystavovatele a prodejce

Přihlášky pro pozvané vystavovatele a prodejce budou odeslány nejpozději do 20.9. tohoto roku. Uzávěrka přihlašování včetně platby za pronajatou plochu je 6.10.2023. Platbu za pronájem výstavní či prodejní plochy je potřeba uhradit nejpozději do 6.10.2023. Noví zájemci o pronájem prodejní a výstavní plochy (zahradníci, řemeslníci) mohou  kontaktovat koordinátora výstavní a prodejní části Kopidlenského kvítku Mgr.Tomáše Háska prostřednictvím e-mailu: kkvitek.vystava@seznam.cz . Mapka výstaviště s podrobným plánem rozmístění vystavovatelů bude k dispozici na internetových stránkách školy od 11.10.2023.

VSTUPNÉ: sobota 14.10.2023 od 900 do 1700 hodin, děti do 6 let zdarma děti, studenti, důchodci 50,- Kč dospělí 100,- Kč

Předprodej vstupenek od 2.10.2023 v kanceláři školy. Předplatné pro organizované skupiny je možno domluvit v kanceláři školy (možnost platby fakturou).

Na co se můžete těšit

• Vyzdobený interiér Kopidlenského zámku
  • Módní přehlídky s květinovými kompozicemi ve sportovní hale
  • Dražbu kytic